מכונות אריזה

החשיבות של מכונות אריזה בעולם התעשייה

ספר לא שופטים על פי הכריכה והקנקן לא נמדד על פי יופיו אלא על פי מה שיש בו – אבל אין ספק שלאריזה של כל מוצר יש השפעה רבה על איכותו. אריזה של מוצר צריכה לקיים כמה וכמה תנאים בסיסיים של כל מוצר תעשייתי – שמירה על המוצר מפגיעות, שמירה על טריות במידה ומדובר במוצר מזון, התאמה שלהם לשיווק המוני וגם במידה מסוימת המראה החיצוני והרושם הראשוני שהמוצר נותן. עם זאת, ברור שלא ניתן לארוז כל מוצר ומוצר בייצור תעשייתי באופן פרטני. לכן מכונת אריזה היא מכשיר מהותי לכל מפעל והיא תנאי הכרחי ליעילותו ולאריזה המונית של מוצרים בייצור המוני. חשוב להבין שקיימים כמה וכמה סוגים של מכונות אריזה שכל אחד מהם רלוונטי לסוג אחר של מוצרים ומציג סט אחר של יתרונות בייצור המוני. לפני שאתם ממהרים לרכוש מכונות אריזה לעסק שלכם  חשוב שתבינו מהם היתרונות הללו ומהם ההבדלים בין הסוגים, ותקבלו את ההחלטה הנכונה.

היתרונות של מכונות אריזה

 • הגנה מושלמת – כאשר עושים שימוש במכונת האריזה הנכונה, אשר מייצרת אריזות שמתאימות באופן מושלם למוצר, הרי שמספקים לו הגנה מפני נזקים שיכולים להיגרם לו עד שיגיע למדף.
 • אסתטיות – לצרכן הסופי חשוב לא רק שהמוצר יהיה תקין וללא פגמים, אלא גם שהוא יוצג באופן אסתטי על המדפים. מוצר שלא יהיה ארוז או שיהיה ארוז באריזה לא מתאימה, לא יהיה יפה לעין ולכן רוב הסיכויים הם שלא ירצו לרכוש אותו. לעומת זאת, מוצר שנארז באמצעות מכונת האריזה המתאימה, יוצג על המדף בצורה הרבה יותר אסתטית ויהיה הרבה יותר נעים לעינו של הצרכן, כך שהסיכוי שיבחרו דווקא בו ולא במוצר מתחרה – יהיההה הרבה יותר גבוה.
 • הארכת חיי מדף – כאשר מדובר במוצר מתכלה, אריזה מתאימה יכולה להאריך את חיי המדף שלו ולאפשר לצרכן הסופי להשתמש בו גם לאחר זמן רב ממועד הרכישה.

 רכישת מכונות אריזה כרוכה בעלויות קבועות רבות

רכישה והחזקת מכונת אריזה יכולה להביא לכם להוצאות שלא בערך חשבתם בזמן הרכישה והמחשבה לעתיד כגון:

 • חשמל.
 • גיוס והשמת עובדים (במידה ועובד מפוטר/מתפטר אז עלויות הלמידה לעובד חדש שוב גדלות).
 • תחזוקה של המכונה.
 • עמידה בתקנים.

כאן אנחנו נכנסים לתמונה. אנחנו בפרו מן יו עובדים במקור של מיקור חוץ שיחסוך לכם כסף רב. אנחנו לוקחים את העליות הקבועות של המכונה והופכים לכם אותם לעליות משתנות.  זה אומר שבתקופות חלשות אתם לא צריכים לתחזק מערך הפסדי ובתקופות של ביקוש שיא וצמיחה אתם יכולים לספק את כל הכמות דרכנו מבלי למתוח את קו האריזה שלכם עד לקצה.

מהם סוגי מכונות האריזה הקיימים כיום בשוק

יש היום בשוק כמה וכמה סוגים של מכונות אריזה, וחשוב מאוד לרכוש את זו שמתאימה לסוג המוצר שמיוצר אצלכם במפעל:

 • שרינק – שיטת השרינק היא שיטה בעלת יתרונות רבים, בין אם באריזת המוצר עצמו ובין אם בבקרת האיכות שלו. בשיטה זו המוצר נארז בכמות של יחידים או בכמות פריטים מרובה, ואריזת הניילון מצטמצמת לנפח מינימלי. הניילון בנפח אפסי שהוא למעשה ואקום, נותן למוצר שלנו מעטה הגנה חסכוני ויעיל. האריזה היא קלה וכמוה קלה גם הפתיחה. היתרון הגדול של אריזת שרינק הוא בשמירה על טריות של מוצרי מזון או מוצריםם אחרים הדורשים טריות. עוד יתרון הוא בבקרת האיכות – מוצר שנפתח מאריזת שרינק, קל לזהות שנפתח וכך הלקוח יכול לדעת אם הוא רומה.
 • פלופאק – שיטת הפלופאק (flow-pack) היא שיטה שבה נעשה שימוש בגליל ניילון אחד האורז במדויק כמות רבה של מוצרים. מכונת אריזה פלופאק רלוונטית ויעילה לייצור המוני ומהיר, והיתרון בה הוא בעיקר בהשקעה הסבירה לעומת הספק העבודה האדיר שהיא מייצרת.
 • מכונות לעטיפת משטחים – אם אתם מייצרים מוצרים שמונחים לאחר הייצור במשטחים חשוב מאוד שתהיה לכם מכונת אריזה המותאמת לאריזת משטחים. מכונה כזאת מייצרת אריזה חזקה ביותר המאפשרת לכם להעביר את המשטח ליעדו ללא חשש למוצרים שבתוכו.
 • מכונות אריזה אנכיות ואופקיות – מכונות אריזה אלה הן הדור הבא של מכונות האריזה, כשהן מציעות אריזה איכותית באופן המהיר והאוטומטי ביותר שניתן לדמיין. המכונות מייצרות את השקית, מותחות אותה לגודל הנדרש ומלחימות אותה – כך שנוצרת לכל מוצר האריזה האיכותית שמתאימה לו, וכל זאת בשימוש בגליל ניילון בודד.