האור שבקצה המנהרה בעולמם של היבואנים

מנחם, יבואן באמצע שנות ה-50 לחייו, מספר על כך שחייו של יבואן בישראל הם בהחלט לא פיקניק ומלאי אתגרים. יבואני המזון תרים אחר הזדמנויות מתאימות, שטומנות בחובן מוצרים אטרקטיביים ושונים מאלו המוצעים בשוק (השופע), גם מחיר תחרותי ומנגנון שלם של שיווק ומכירות. וכל אלו עוד לפני שהתחלנו לדבר על ארץ המורכבויות הבלתי נגמרות שלנו: הכשרות והגודל (או יותר נכון הקוטן), בשוק שבו לרוב יש חובת מינימום הזמנה.

"אז התגברתי כבר על כל המכשולים, מצאתי את המוצר המושלם, ווידאתי שכל הפרמטרים עונים על כל הקריטריונים הכי מחמירים, ואפילו נשמתי לרווחה כשהבנתי שגם הכשרות מתאימה לייבוא, אבל אז נתקעתי בשלב התאמת האריזה לצרכים של הלקוחות שלי, הן מבחינה גרפית והן מבחינת גודל.. מעולם לא חשבתי שאריזה של מוצר היא זו שתעמוד ביני לבין ייבוא מוצר. שברתי את הראש מה לעשות, ולאחר שהפעלתי חברים וקשרים בחברות מזון גדולות, בשביל להבין איך השוק הזה מתנהל, גיליתי שבאזור התעשייה החדש של יבנה, על כביש 4, קרוב ונגיש לכל מקום, נמצאת לה אימפריה שמספקת ליבואנים את המענה המושלם לכל הצרכים, החל מפריקת המכולות, אחסון המוצרים, פיתוח האריזה והתאמתה לצורך, אירוז המוצרים והובלתם עד ליעד הסופי. ומסתבר שהיא החברה המובילה בארץ שמתמחה בכל הטוב הזה שאנו היבואנים זקוקים לו." כך מספר לנו מנחם.

"כמו כל ישראלי מצוי, חיפשתי את הקאץ', איפה טמון הטריק מאחורי כל הטוב הזה. לשלם רק על האריזה לאחר שכל הסחורה הגיעה ישירות אליהם לחברה? בדקתי וחקרתי, קיבלתי המלצות (ומסתבר שלא חסרות כאלו), והבנתי שאני הולך על זה. אחרי המוצר הראשון שייבאתי ונארז בחברת PRO MAN-U  הבנתי שזה פשוט, מדויק ומקצועי, מתאים בדיוק לצרכיהם של היבואנים." מספר מנחם בהתרגשות ייחודית ליבואן שבע רצון.

מהדף היישר אל המדף

חברת PRO MAN-U נוסדה בשנת 1999 וכיום היא החברה המובילה בישראל בתחום אריזות המזון, בזכות כך שהיא מספקת מגוון רחב של פתרונות אריזה ועיטוף מתקדמים לענף המזון תחת קורת גג אחת. מפעל החברה שוכן באזור התעשייה החדש ביבנה, בפארק טכנולוגי מסודר ושמור, המתפרש על 3,000 מ"ר ממוזגים ובתקינה העומדת בסטנדרטים בינלאומיים.

תהליכי העבודה והייצור בחברה מתבצעים בשקיפות מלאה מול הלקוח ומדווחים בזמן אמת, אודות למערכות מידע מתקדמות לניהול פרויקטים המפותחות בחברה. עובדי החברה מנוסים ומיומנים בתחומים השונים תוך הקפדה על סביבת עבודה המותאמת לתקני איכות בינלאומיים.

"ברבות השנים גיבשנו תפיסת עולם ששמה דגש על התאמה אישית לכל לקוח. תפיסת השירות הקפדני אצלנו בחברה היא לפני הכל, אנו נדרשים לעבודה מדוקדקת מתוקף היותנו חברת מזון, הפועלת תחת נהלים קפדניים. כל פרויקט מלווה על ידי חבר בצוות ההנהלה שלו, כבר משלביו הראשוניים. אנו בוחרים את העובדים שלנו בצורה קפדנית, וכולם מיומנים ומומחים בתחומם ובעלי יכולת אישית גבוהה לספק ייעוץ ושירות אישי לאורך כל הפרויקט ולאחריו. כחברת מזון, אנו נדרשים גם לתקני איכות ISO 9001 ו-BRC המורשים על פי תו התקן של מכון התקנים הישראלי. החברה מורשית על ידי משרד הבריאות לעסוק באחסון וארוז למוצרי מזון ברישיון יצרן." כך מספר לנו הבעלים ומנכ"ל החברה, דויד לוי.

חברת PRO-MAN-U מספקת פתרונות אריזה בהתאם לצורך המדויק של כל יבואן: מכונות אריזה ברמה טכנולוגית מתקדמת וחדשנית, המכסה גם את העמידה בדרישות הרגולציה המחמירות בתחום המזון: כלל האריזה מתבצעת במפעל סטרילי המאפשר נטרול של אלרגנים, כשרות על כל סוגיה וגווניה, ולאור כל אלו מתאפשרת התאמה מדויקת לכל צורך ותשלום נקודתי עבור שירותי האריזה.

עבור יבואנים, פתרונות אריזת המזון של חברת PRO-MAN-U יכולים להיות ההבדל בין להיות או לחדול.

"לאחר קרוב ל-2 עשורים בהם פיתחנו מומחיות, השקנו מסלול ייחודי ובלעדי עבור יבואנים: "מהדף אל המדף". יבואנים וותיקים, שכבר יודעים לזהות את טעמו של הצרכן הישראלי, כל מה שהם צריכים לעשות זה לאפיין את המוצר הנדרש ואנו מייצרים אותו מ-א' ועד ת' תוך 8 שבועות! זהו מהפך משמעותי בעולמם של היבואנים, המשימה העיקרית שלהם היא להתמקד ברעיונות טובים ובשיווק והפצה, ואנו דואגים לכל השאר: החל מייצור, וכלה באריזה, דרך טבלאות הערכים על המוצר בעולם המזון עתיר הרגולציות". כך מספר לנו לוי.

העולם נודד אל עבר שירותי מיקור חוץ

המגמות בעולם מצביעות על נדידה אל עבר שירותי מיקור וגם אצלנו בישראל כבר מתחילים להבין שהמיקוד משתלם. החל מהיבואן הבודד ועד לחברות ענק, כולם מעוניינים להתמקד בליבת העסקים שלהם, ולחסוך הסחות דעת והתעסקויות מיותרות, גם במחיר של תשלום נוסף, בסופו של דבר זה משתלם הרבה יותר.

וכל אלו מבלי להתפשר על האיכות: כלל מכונות האריזה בחברה הינן בהתאם לטכנולוגיות החדשניות ביותר, והאריזה מתבצעת תחת בקרת איכות קפדנית החל משלב חומרי הגלם. בחברה ישנה מחלקת הבטחת איכות הכוללת טכנולוגית מזון, כמו גם פיקוח המתבצע על ידי חברה חיצונית המבקרת את כל התהליכים האיכותיים, בדיקה מיקרוביולוגית על חומרי הגלם של הלקוח, זמני אספקה קצרים, תקנים בינלאומיים מחמירים, כשרויות מכל הסוגים, אחריות לאיכות האריזה.

"נושא האיכות מאוד חשוב לנו, אך אנו יודעים להתאים את השירותים שלנו לכל סוגי היבואנים, מקטנים ועד לחברות ענק, תחת דרישות איכות קפדניות פחות או יותר, בהתאם לצורך ולמוצרים הנדרשים. החשוב ביותר הוא "חליפת" השירותים המותאמת לכל לקוח בהתאם לצורך, ולוקחת בחשבון יעילות, מחירים הוגנים ועבודה איכותית". כך מדגיש לנו דויד לוי.

אם בעבר אריזת מוצר היא זו שעמדה בין היבואן לצרכן, אז היום היא כבר לא מהווה חסם.

יבואנים, המשיכו להתמקד בזיהוי ההזדמנויות וחברת PRO-MAN-U תארוז לכם את מוצרי המזון שאתם מייבאים. כל אחד יעשה את מה שהוא הכי טוב בו!

פנו לחברת PRO-MAN-U>