יצרני מזון, המיקוד מאפשר יעילות

"חברות המזון הגדולות מתחילות להבין בשנים האחרונות שעל מנת להיות יעילות, הן נדרשות להתמקד בליבת העיסוק שלהן, ובמרבית המקרים הליבה הזו היא הייצור. כל חברה יצרנית שתשכיל להפנים וליישם את המיקוד הזה תצליח למקסם את הייצור שלה. מאז שהעברנו את אריזת כל המוצרים שלנו למיקור חוץ, אנחנו מזהים עלייה חדה בייצור." כך מספר לנו א', מנהל הייצור של אחת החברות הגדולות והמובילות בארץ בתחום המזון.

"אנחנו יודעים לייצר, ואנחנו עושים זאת טוב. כשזה מגיע לאריזה, המיקוד שלנו לא נמצא שם, ולכן אנחנו הולכים לאיבוד. עד כדי כך שהגענו למצב שזה פוגע לנו בייצור, שהוא בעצם ליבת העסק שלנו. הרגולציה בתחום המזון מחייבת אותנו לדרישות מחמירות, ובשביל לארוז את המוצרים בדרך האיכותית ביותר, אנו נדרשים למכונות בטכנולוגיות חדשניות, מה שמסיט אותנו מהעיקר ומאט אותנו." כך סיפר לנו א' בתסכול.

פגשנו את דויד לוי, מנכ"ל חברת PRO MAN-U, חברת אריזת מוצרי מזון המובילה בישראל, שאושש לנו בצורה מדויקת את דבריו של א': "אנחנו עובדים עם חברות המזון הגדולות ביותר בארץ, ואכן המגמה של אירוז במיקור חוץ הולכת ומתהדקת. אנו מספקים עבור הלקוחות שלנו מעטפת כוללת ואיכותית, שמאפשרת להם להתמקד בליבת הביזנס שלהם, בדיוק כפי שתיאר א'. עולם המזון הוא עולם תחרותי ומורכב מאוד, ובפני היצרנים עומדים הרבה מאוד אתגרים, ולכן המענה הכולל שלנו מאפשר להם להתמקד בייצור". כך מספר לנו לוי.

אימפריית אריזת מזון ביבנה

חברת PRO MAN-U נוסדה לפני שני עשורים, בשנת 1999 ונכון להיום היא מובילה את תחום אריזות המזון בישראל, בזכות כך שהיא מספקת מגוון רחב של פתרונות אריזה ועיטוף מתקדמים לענף המזון תחת קורת גג אחת ומעטפת איכותית וכוללת ליצרני מזון. כלל תהליכי העבודה והייצור בחברה מנוהלים על ידי מנהלי פרויקטים מקצועיים בתחומם, תחת ליווי קפדני וצמוד ובשקיפות מלאה מול הלקוח, תוך התאמה מדויקת לצרכיו. מפעל החברה שוכן באזור התעשייה החדש ביבנה, בפארק טכנולוגי מסודר ושמור, המתפרש על 3,000 מ"ר ממוזגים ובתקינה העומדת בסטנדרטים בינלאומיים.

"לאחר שנים ארוכות של ניסיון בעבודה עם חברות יצרניות, גיבשנו אצלנו בחברה תפיסה, לפיה לכל לקוח מותאמת חבילה שהינה Custome made, בסטנדרטים גבוהים מאוד של שירות. מתוקף היותנו חברת מזון הנדרשת לעבודה תחת נהלים קפדניים, כל לקוח מלווה על ידי מנהל לקוח אישי.  כמו כן, אנו נדרשים גם לתקני איכות ISO 9001 ו-BRC המורשים על פי תו התקן של מכון התקנים הישראלי. החברה מורשית על ידי משרד הבריאות לעסוק באחסון וארוז למוצרי מזון ברישיון יצרן." כך מספר לנו הבעלים ומנכ"ל החברה, דויד לוי.

עבור יצרנים, פתרונות אריזת המזון של חברת PRO-MAN-U מאפשרים להם להתמקד בייצור, מבלי לסטות מליבת העיסוק, ולישון בשקט בידיעה שישנה חברה שמתמחה באירוז המספקת את הפתרונות האיכותיים ביותר לכל צורך.

העולם נודד אל עבר שירותי מיקור חוץ

המגמות בעולם מצביעות על כך שחברות מעדיפות יותר ויותר להוציא שירותים לחברות מתמחות בשירות Outsourcing, גם בקרב החברות היצרניות הגדולות כבר מזמן התחילו להבין שהמיקוד משתלם. החל מהיצרנים הקטנים ועד לחברות הענק, כולם מעוניינים להתמקד בליבת העסקים שלהם, ולחסוך הסחות דעת והתעסקויות מיותרות, גם במחיר של תשלום נוסף, כי במשוואה הכוללת זה משתלם הרבה יותר.

אל למה שהיצרנים לא ירכשו מכונות לאריזת מוצרים ויעשו זאת בעצמם? שאלנו את לוי, מנכ"ל PRO-MAN-U. "זוהי שאלה שכל יצרן שואל את עצמו בשלב מסוים. יש יצרנים שממש עוברים את הדרך של "לעשות את זה בעצמם" ולהתנסות, אבל רובם בסוף מבינים שזה פשוט לא משתלם משום בחינה: מכונות האריזה יקרות מאוד, והן לא עובדות כל הזמן, כי זו לא מהות העיסוק של היצרנים. נוסף על כך, דרישות הרגולציה המחמירות דורשות התעסקות רבה עם רמת האריזה, מבחינת רישום המרכיבים המדויק, מה שגוזל עוד זמן ומשאבים מהחברה, כשחברות יצרניות אורזות את המוצרים במפעלים שלהם, הן נדרשות גם להקפיד על אלרגנים מסוימים, כשרות בהתאם למוצר הכי מחמיר שלהם, וכל אלו מאטים את קצב הייצור, ובעצם מביאים את היצרן למצב של Loose-Loose-Loose: פגיעה בקווי הייצור, הסטת המיקוד מהייצור לאריזה ולבסוף ככל הנראה התפשרות גם על איכות האריזה, שכן כפי שכבר נכתב, זו לא ליבת העיסוק. אך במציאות הנוכחית החברות הגדולות כבר מזמן הבינו שלא משתלם להן משום בחינה לארוז את המוצרים בחברה, ואנו עובדים עם מרבית החברות הגדולות כיום".

חברת PRO-MAN-U מספקת פתרונות אריזה בהתאם לצורך המדויק של כל יצרן, תוך הקפדה על הרגולציה המחמירה בתחום המזון, בשימוש במכונות אריזה ברמה טכנולוגית מתקדמת וחדשנית. כלל האריזה מתבצעת במפעל סטרילי המאפשר נטרול של אלרגנים, כשרות על כל סוגיה וגווניה, ולאור כל אלו מתאפשרת התאמה מדויקת לכל צורך ותשלום נקודתי עבור שירותי האריזה. וכל אלו מבלי להתפשר על האיכות: כלל מכונות האריזה בחברה הינן בהתאם לטכנולוגיות החדשניות ביותר, והאריזה מתבצעת תחת בקרת איכות קפדנית החל משלב חומרי הגלם. בחברה ישנה מחלקת הבטחת איכות הכוללת טכנולוגית מזון, כמו גם פיקוח המתבצע על ידי חברה חיצונית המבקרת את כל התהליכים האיכותיים, בדיקה מיקרוביולוגית על חומרי הגלם של הלקוח, זמני אספקה קצרים, תקנים בינלאומיים מחמירים, כשרויות מכל הסוגים, אחריות לאיכות האריזה.

יצרנים, המשיכו להתמקד בייצור שהינו ליבת העיסוק שלכם והשאירו את מלאכת האירוז לחברת PRO-MAN-U שתעשה זאת עבורכם ביעילות, במהירות ובהקפדה על דרישות האיכות. כל אחד יעשה את מה שהוא הכי טוב בו!

פנו לחברת PRO-MAN-U>